Wcześniejsze

Nie licz na rynek kryptowalut. To prawda, że ​​Ether i inne tokeny zostały ostatnio pokonane, a rynek spadł z dotychczasowych rekordów. Uważam jednak, że podstawy sugerują, że w dłuższej perspektywie kryptowaluty mogą przewyższać inne klasy aktywów. Podjęcie decyzji, czy – i ile – przydzielić do tej nowej kategorii aktywów, wymaga zrozumienia, w jaki sposób nastroje inwestorów i podstawy wpływają na profil ryzyka / zysku kryptowaluty.

Technologia Blockchain i kryptowaluta

Technologia Blockchain

Technologia Blockchain umożliwia bezpieczną cyfrową wymianę wartości typu peer-to-peer bez konieczności uwierzytelniania lub rejestrowania wymiany przez zaufaną stronę trzecią. Ten nowy proces bez pośrednictwa ma na celu zaoferowanie tańszego, praktycznie natychmiastowego sposobu przeprowadzania transakcji, aktualizacji ksiąg, wykonywania kontraktów i uzyskiwania dostępu do baz danych.

Kryptowaluta

Kryptowaluta stanowi pierwsze zastosowanie technologii blockchain. A Bitcoin to pierwsza funkcjonalna kryptowaluta oparta na łańcuchu bloków, specjalizująca się w transakcjach finansowych.

Waluta – Zaufany agent do regulowania zobowiązań dłużnych

Zdefiniujmy walutę jako zaufanego agenta w systemie finansowym, któremu powierzono przekazywanie wartości poprzez regulowanie zobowiązań. Jak zauważają Paul Vigna i Michael Casey w The Age Of Cryptocurrency, kryptowaluty, takie jak Bitcoin, proponują „przeorganizowanie zasad zaufania”, usuwając banki, brokerów i rządy jako pośredników z tego systemu finansowego.

Dobra perspektywa przyjęcia

Jakość bazowej technologii tokena może wpływać na jego wartość, zarówno jako medium transakcyjnego, jak i aktywa, wpływając na rynek kryptowalut. Kluczowe kryteria obejmują stopień rozpowszechnienia kryptowaluty, wolumen transakcji, szybkość transakcji i jakość kodu oprogramowania, w tym szyfrowanie.

Globalny wskaźnik rozpowszechnienia kryptowaluty wynosi szacowane nie więcej niż 3,5%. Ale w dłuższej perspektywie wierzę, że wyższe prędkości transakcji, nowe aplikacje i potrzeba w rozwijającym się świecie niezawodnych metod płatności finansowych zwiększą adopcję kryptowalut. Nieufność do tradycyjnych walut i upadających systemów finansowych, takich jak w Wenezueli i Argentynie, może również napędzać adopcję i wspierać ogólny rynek kryptowalut.

Funkcja antyinflacyjna kryptowaluty

Cecha antyinflacyjna wbudowana w kod kryptowaluty może również zwiększyć wskaźniki adopcji. Stanowi to znaczną przewagę nad walutą fiducjarną, którą rząd może zdewaluować poprzez drukowanie pieniędzy lub nadmierne zaciąganie pożyczek. W przeciwieństwie do tego legalna kryptowaluta ogranicza produkcję swoich jednostek. Na przykład kod Bitcoina ogranicza produkcję do 21 milionów jednostek walutowych do 2140 roku.

Bóle wzrostu – skalowalność

Znaczna zmienność kryptowaluty odzwierciedla jej status i obietnicę jako rozwijającej się technologii. Na przykład główne karty kredytowe i PayPal mają „skalowalność”, co oznacza, że ​​mogą przetwarzać setki, jeśli nie tysiące transakcji na sekundę. Bitcoin może obecnie przetwarzać tylko od trzech do siedmiu transakcji na sekundę. Czasami Bitcoin stał się ofiarą swojego sukcesu, czasami powodując wąskie gardła, zmniejszając prędkość i podnosząc koszty transakcji..

Jeszcze Lightning Network, Protokół płatności „drugiej warstwy”, który działa na łańcuchu bloków… ”, jest obecnie testowany w celu dostosowania Bitcoin do skali. Jeśli się powiedzie, umożliwi skalowalność Bitcoin, aby przekroczyć pojemność transakcji innych kryptowalut i wszelkich innych metod płatności. Projekty skalowalności są również w toku dla innych kryptowalut i platform, takich jak Ether i Ethereum, za pośrednictwem Plazmy.

Rosnące przyjęcie Bitcoina

Jako środek płatniczy, wolumen transakcji Bitcoin spadł z najwyższych poziomów. Jednak od ponad dwóch lat technologia ta nie słabnie wzrost przyjęcia o 654%. Niektóre aplikacje blockchain integrują również Bitcoin ze swoimi platformami, co może jeszcze bardziej zwiększyć adopcję Bitcoin i jego wartość rynkową.

Śledź nas na facebooku            Dołącz do nas na Telegramie Śledź nas na Twitterze

Nastroje inwestorów kryptowalutowych

Psychologia inwestora

Kryptowaluty mogą się gwałtownie zmieniać w oparciu o strach lub chciwość, a nie podstawy. Weź Bitcoin, z największą kapitalizacją rynkową spośród wszystkich kryptowalut. Wielu inwestorów Bitcoin to przedstawiciele pokolenia X i milenialsi, którzy nie ufają bankom, Wall Street i rządom, dlatego akceptują niezależność kryptowaluty od pośredników.

Sprzedaż paniki

Sądząc jednak po ruchach na rynku, wielu z nich to niedoświadczeni inwestorzy szukający sposobu na szybkie wzbogacenie się. Zamiast utrzymywać się na dłuższą metę, wielu uciekło się do panicznej sprzedaży w okresach spadków. Panika sprzedaży spowodowała, że ​​niektórzy inwestorzy przegapili stosunkowo niewielką liczbę dni z dramatycznymi wzrostami i / lub stracili pieniądze. Sprzedaż ze strachu również pogorszyła ogólne załamanie na rynku kryptowalut.

Długoterminowe perspektywy inwestycyjne

Bitcoin

Moim zdaniem Bitcoin może mieć najlepszą szansę, aby być wiarygodnym, długoterminowym graczem na rynku kryptowalut. Znacząca przewaga Bitcoina jako pierwszego gracza doprowadziła do czterech fascynujących cech:

  • Opracowanie solidnego, wysoce funkcjonalnego kodu oprogramowania, w tym jakości zabezpieczeń i szyfrowania
  • Dominacja na rynku i szersze zastosowanie jako medium transakcyjnego kryptowaluty
  • Największa kapitalizacja rynkowa
  • Wyższa płynność handlowa
  • Profil ryzyka / zysku, który może być atrakcyjny dla inwestorów instytucjonalnych
Jak inwestycje instytucjonalne mogą przynieść korzyści dla Bitcoin i rynku kryptowalut

Chociaż niewiele instytucji inwestuje w kryptowaluty, więcej inwestycji instytucjonalnych stanowiłoby kluczowy kamień milowy dla sektora. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy więcej instytucji przydzieli niewielką część aktywów do kryptowaluty, kierując się historycznym brakiem korelacji z tradycyjnymi klasami aktywów, w tym akcjami i obligacjami.

Ze względu na obowiązki powiernicze wielu inwestorów instytucjonalnych będzie chciało zminimalizować ryzyko. Minimalizacja ryzyka będzie prawdopodobnie wymagała większej ekspozycji na 10 największych kryptowalut – przeważonych w najbardziej znanym, stabilnym i płynnym wydaniu, jakim jest Bitcoin. Uważam, że wejście na przykład uznanego inwestora instytucjonalnego w Bitcoin może przyciągnąć jeszcze więcej inwestorów instytucjonalnych i wesprzeć cały rynek kryptowalut.

Inne kryptowaluty

Obecnie wolę skupić się na 10 najlepszych kryptowalut przez kapitalizację rynkową, przeważoną w Bitcoinie, która zazwyczaj jest mniej zmienna niż w przypadku innych kryptowalut. Przyznane, różne żetony poza pierwszą dziesiątką mają wyspecjalizowane kodeksy, których celem jest zakłócanie pracy poszczególnych branż, od sztucznej inteligencji po rozrywkę, co moim zdaniem zmieni całą naszą gospodarkę. Pomyślne zidentyfikowanie kilku mniejszych kryptowalut, które odniosą sukces, może znacznie zwiększyć zwroty. Ale wybierając spośród nich zwycięzców ponad 1500 kryptowalut łatwiej powiedzieć niż zrobić.

Jak wiadomości napędzają zmienność kryptowalut
Sceptycy

Wypowiadali się różni eksperci Bitcoin zginął ponad 300 razy od grudnia 2010 r. Powołują się na dużą zmienność kryptowaluty. Wątpią w żywotność jego systemu płatności, opartego na kodzie oprogramowania typu open source zamiast pośrednika będącego stroną trzecią, takiego jak bank lub rząd. Kwestionują, że kryptowaluta zasługuje na wysoką cenę aktywów. Same takie wypowiedzi czasami doprowadzały do ​​depresji na rynku kryptowalut. Ale chociaż spadł o prawie 50% od początku roku, Bitcoin generalnie pozostał powyżej 6000 USD w tym roku.

Czynniki regulacyjne

Tarcia między globalnymi regulatorami a giełdami kryptowalut okresowo obniżały ceny ze względu na nieuregulowany status technologii i obawy, że przestępcy mogą nadużywać anonimowości kryptowaluty do prania pieniędzy i innych oszukańczych działań.

Korzyści z regulacji

Wierzę, że w dłuższej perspektywie na przykład Stany Zjednoczone będą wdrażać przepisy chroniące konsumentów, jednocześnie pielęgnując innowacje. Osiągnięcie tej równowagi może zwiększyć integralność rynku kryptowalut, zwiększyć zaufanie inwestorów i zachęcić do inwestycji instytucjonalnych. Zatwierdzenie przez SEC funduszu podlegającego obrotowi kryptowalutami (ETF) stanowiłoby kluczowy krok w kierunku tak kompleksowych regulacji w USA. Między wrześniem a marcem SEC może zaakceptować to, co uważam za najlepszą dotychczasową szansę Zatwierdzony przez SEC Bitcoin ETF. Ale dopóki kraje nie wdrożą kompleksowych zasad, które chronią inwestorów bez tłumienia innowacji, myślę, że niepewność regulacyjna pozostanie kluczowym czynnikiem wpływającym na zmienność na rynku kryptowalut.

Początkowe oferty monet (ICO)

Początkowe oferty monet (ICO) zazwyczaj pozwalają firmom zbierać pieniądze, emitując nowy token cyfrowy inwestorom w zamian za walutę fiducjarną lub kryptowalutę, taką jak Bitcoin lub Ether. Mając nadzieję, że wartość tokenów wzrośnie wraz z fortuną firmy, inwestor będzie mógł handlować, wydawać i używać nowych tokenów w ramach tej platformy blockchain specyficznej dla firmy. Ci posiadacze tokenów nie posiadają żadnych udziałów w firmie, w którą zainwestowali, więc inwestorzy nie mają żadnej dźwigni, aby zmusić firmę do spełnienia ich obietnic. Chociaż segmenty rynku ICO mogą nadal przynosić znaczne zyski, jeśli wiele z tych firm nie spełni swoich obietnic, spodziewam się, że rynek ICO doświadczy wstrząsu.

Analiza rynku ICO

Jednak Aaron Brown, były dyrektor ds. Badań finansowych z Wall Street, uważa, że ​​większość faktycznych funduszy zebranych dla ICO została przeznaczona na legalne, obiecujące przedsięwzięcia. Z około 6 miliardów dolarów szacuje, że w funduszach ICO zebranych w 2017 roku większość tego kapitału (ponad 5 miliardów dolarów) sfinansowała od 30 do 40 obiecujących, renomowanych transakcji. W przypadku pozostałej liczby ICO – co najmniej około 500 transakcji, z których każda przyniosła 1 milion dolarów lub więcej – szacuje, że 20% transakcji, w tym około 500 milionów dolarów zebranych funduszy, trafiło do legalnych przedsięwzięć. Chociaż około 80% pozostałych mogło być oszukańczych, niedbałych lub pozbawionych merytorycznych korzyści, obejmuje to około 500 milionów dolarów zebranych funduszy z 5 miliardów dolarów ogółem lub niewiele więcej niż 8%.

Hakerstwo

Gorące portfele

Podobnie jak w przypadku każdego nośnika cyfrowego, w tym kart kredytowych, posiadacz kryptowaluty może być narażony na włamanie. Ryzyko włamania może być szczególnie wysokie, jeśli zasoby kryptowalut są przechowywane przez dłuższy czas online w „gorącym portfelu”. Gorący portfel jest używany do transakcji, ale jest podatny na włamania, ponieważ jest połączony z internetem.

Wymiany

Giełdy kryptowalut były notorycznie atakowane, na przykład dwa w Korei Południowej. Ale bezpieczeństwo giełdowe się poprawia, podobnie jak polisy zwrotu kosztów oszustw i opcje ochrony ubezpieczeniowej.

51% ataku

Złodzieje mogą przeprowadzić „atak 51%”, aby ukraść pieniądze, przejmując większościową kontrolę nad księgą kryptowaluty. Plik wysoki koszt popełnienia takiego napadu na większe tokeny, takie jak Bitcoin czy Ethereum zmniejsza ryzyko ataków o 51%. Jednak kilka mniejszych kryptowalut przetrwało ataki. Podkreśla to zarówno stosunkowo wyższe ryzyko związane z inwestowaniem w mniejsze tokeny, jak i potrzebę wprowadzania innowacji we wszystkich kryptowalutach, co jest jedną z cech charakterystycznych oprogramowania o otwartym kodzie źródłowym..

Odpowiedniość inwestycyjna kryptowaluty

W przypadku alokacji aktywów o wysokim ryzyku i zysku uważam, że przy obecnych cenach Bitcoin stanowi opłacalną opcję w porównaniu z innymi kategoriami aktywów. Chociaż niektóre mniejsze kryptowaluty mogą działać dobrze, myślę, że Bitcoin będzie nadal dominował jako medium transakcyjne i może stanowić najbardziej niezawodną kryptowalutę w obecnej cenie.

Dodatek – cztery składniki technologii Blockchain

Podsumowując, cztery elementy technologii blockchain mogą zmienić sposób, w jaki świat prowadzi biznes:

Cyfrowa sieć peer-to-peer

Umożliwia transfer wartości przez Internet.

 Kryptografia

Zapewnia anonimowość każdej stronie transakcji dzięki zaszyfrowanym podpisom cyfrowym.

Baza danych Blockchain

Przejrzysty, niezmienny łańcuch zapisów transakcji lub ksiąg, ułożonych w sekwencyjne bloki.

Dowód pracy

Przejrzysty system zapobiegania oszustwom, który uwierzytelnia transakcję poprzez zapisanie jej w kodzie numerycznym ze znacznikiem czasu lub „hashu”. Hash staje się częścią łańcucha bloków, publicznego łańcucha zapisów transakcji. Próba oszukańczego „podwójnego wydania” nawet najmniejszej kwoty wartości poprzez manipulowanie nawet pojedynczym zapisem transakcji zepsułaby cały rozszerzający się łańcuch publicznych rekordów, generując błąd kodu skrótu, który sieć uprawnionych użytkowników odrzuciłaby.

To artykuł Brian Sewell został pierwotnie opublikowany przez Rockwell Trades i jest publikowany za zgodą.

Brian Sewell

Brian Sewell jest założycielem Rockwell Trades, konsjerża usługi handlu kryptowalutami OTC oraz Rockwell Capital, rodzinne biuro zaangażowane w zwiększanie wykorzystania kryptowalut poprzez edukację osób indywidualnych i rodzinnych na temat tej powstającej technologii i klasy aktywów.

src=https://karinacooper.com/wp-content/plugins/clearfy-pro/assets/images/default-avatar.png

Sorry! The Author has not filled his profile.

Tell us about you

Find us at the office

Eastmond- Sukel street no. 62, 79540 Hanga Roa, Easter Island

Give us a ring

Jaquelinee Wrate
+74 201 709 645
Mon - Fri, 9:00-15:00

Reach out